Lifting piersi

Lifting piersi jest zabiegiem dla kobiet, które chcą poprawić jędrność, kształt lub unieść biust. Najczęściej powodem jest wpływ czasu, ciąża i karmienie piersią oraz sama grawitacja w przypadku dużego biustu. Kobiety które zdecydowały się na lifting piersi zdecydowanie polecają zabieg, ponieważ ma on wpływ na psychikę oraz samoocenę. Zabieg liftingu można wykonać na dwiema metodami. Pierwsza z nich ma na celu wycięcie nadmiaru skóry oraz gruczołu na piersiach, a czasem konieczne jest też przesunięcie brodawki. Implant piersiowy można umieścić pod gruczołem lub pod mięśniem, aby nadać odpowiedni kształt piersi.

Drugi zaś sposób to odpowiednie uformowanie gruczołu, który jest obwisły. Zabieg liftingujący biust wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a pacjentka po zabiegu zostaje w klinice zazwyczaj na jeden dzień. Po upływie siedmiu dni pacjentka może wrócić do pracy, ale do pełnej aktywności fizycznej potrzebny jest czas od 4 do 6 tygodni. Przez okres trzech miesięcy pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz, który utrzymuje piersi w odpowiedniej pozycji.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem wykonuje się USG i/lub mammografię piersi. Zdrowie pacjentki musi być przed zabiegiem w stanie ogólnie dobrym. Konieczne jest również przedoperacyjne wykonanie badań krwi oraz ocena zdrowia przez lekarza. Nie wolno jest palić papierosów oraz zabronione jest zażywanie preparatów kwasu salicylowego. W dzień zabiegu nie powinno przyjmować się pokarmów przez 8 godzin i płynów przez 6 godzin przed zabiegiem.

Przeciwwskazaniem do wykonania operacji piersi są zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca, ropne  zmiany na skórze klatki piersiowej, skazy naczyniowe, choroby autoimmunologiczne, problemy z wątrobą oraz nerkami, a także przewlekłe infekcje. Zabieg przeprowadza się po skończonej miesiączce.

 

 

FORMULARZ KONTAKTOWY NAPISZ DO NAS, CHĘTNIE ODPOWIADAMY NA PYTANIA!


DANE KONTAKTOWE Polska

error: Content is protected !!